Ana SayfaEtkinlikler

Son Etkinlikler

İDOL BELGESELİ

iDOL BELGESELİ

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesinin kuruluş aşaması ve kurucusu Sibel Radiye Gül'ün gözünden bebeklerin hikayesi...Yönetmenliğini Serkan Paydak'ın yaptığı belgeselin çekimleri devam ediyor...Belgeselin görüntü yönetmenliğini Celal Remo üstleniyor.Serkan Paydak aynı zamanda Müzenin genel koordinatörü ve küratörlüğünü yapıyor.Belgeselin galası Ankara,İstanbul,Çanakkale ve Kapadokya'da yapılması planlanıyor.

 

Köy Çocuklarıyla "Müzede İki Gün"

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Uzunyayla Karakuyu İlköğretim Okulu öğrencileri, 19-20 Mayıs tarihleri arasında Kapadokya Kültür Gezisi’ne katıldılar. Pınarbaşı’na bağlı 7 köyden taşımalı sistemle eğitim yapan Karakuyu İlköğretim Okulunun düzenlediği geziyle, öğrenciler ilk kez Kapadokya’yı ziyaret ederek, kültürü ve tarihi hakkında bilgi aldılar.  Gezi Programı kapsamında, öğrenciler Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’nde iki gün geçirdiler. 

Devamını oku...

 

17. Gelibolu Uluslararası Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali'ndeydik

Kapadokya Sanat Tarih Müzesi, 20-25 Temmuz tarihlerinde Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde belediye tarafından düzenlenen 17.Gelibolu Uluslararası Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı.  Müzenin açtığı tanıtım standı festivale katılan yerli ve yabancı katılımcılardan, özellikle de çocuk ve gençlerden yoğun ilgi gördü.

 

Kapadokya Sanat Tarih Müzesi, Kültür Bakanlığı!na Bağlı Özel Müze Oldu

Kapadokya Sanat Tarih Müzesi, Kültür Bakanlığı!na Bağlı Özel Müze OlduKültür Bakanlığı, Kapadokya Sanat Tarih Müzesi'ne, yaptığı değerlendirme sonucunda "bakanlığa bağlı özel müze" statüsü verdi.  Böylelikle, Müze, Türkiye'de faaliyet gösteren bakanlıkça onaylı 140 özel müzeden biri oldu.  

http://www.cappadociaexplorer.com/detay.php?cid=1&id=356

http://www.cappadociaexplorer.com/en/detay.php?id=300&cid=1

 

 

Diller / Languages

Turkish Arabic Chinese (Simplified) English French German Japanese Polish Russian Spanish

Hava Durumu

24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminleri için lütfen buraya tıklayınız.

T.C.M.B. Günlük Döviz Kuru

Türkiye'deki yabancı para birimlerinin günlük ve geçmie dönük kurlarını oğrenmek için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi sitesini ziyaret ediniz.