Ana SayfaEtkinliklerKöy Çocuklarıyla "Müzede İki Gün"

Köy Çocuklarıyla "Müzede İki Gün"

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Uzunyayla Karakuyu İlköğretim Okulu öğrencileri, 19-20 Mayıs tarihleri arasında Kapadokya Kültür Gezisi’ne katıldılar. Pınarbaşı’na bağlı 7 köyden taşımalı sistemle eğitim yapan Karakuyu İlköğretim Okulunun düzenlediği geziyle, öğrenciler ilk kez Kapadokya’yı ziyaret ederek, kültürü ve tarihi hakkında bilgi aldılar.  Gezi Programı kapsamında, öğrenciler Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’nde iki gün geçirdiler. 

Sağlıklı beslenme, iyi bir yaşam tarzına liderlik etmenin önemli bir parçasıdır. Ancak ilaçlar bize yardımcı kutu mi? Hastalar Web'den ne tür ilaç alırlar? Değişik uyuşturucu yaklaşık konuşalım. "viagra 25mg" ve "" gibi konular bundan böyle çok popüler. "" ile yaklaşık doğru bilgileri nasıl okumak? (Devamını okuyun ""). Günümüzde, bir çok kişi için konuyu başta yetiştirmek en zor adımdır. Bir ereksiyon almaktan dolayı hayal kırıklığı yaşıyorsanız, herhangi bir ilaç sipariş etmeden önce sertifikalı bir eczacı ziyaret etmeniz önemlidir. Başarılı bir web sitesi ile, siparişinizin saygın sağlık uzmanları tarafından ele alındığını ve bilgilerinizin güvenli olduğunu bilmenizden emin olabilirsiniz.

Köy Çocuklarıyla

Öğrenciler,  müzeler, müze sevgisi ve müzelerin kültürel mirasın korunması bakımından önemi konularında Müze Yöneticisi Radiye Gül tarafından bilgilendirildi.  Müzede sergilenen kompozisyonların hikayelerini ilgiyle dinleyen çocuklar, müze gezisini takiben gerçekleşen kültürel etkinliklere katıldılar. Müzedeki kültürel etkinliklere, Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Ömer Gurulkan, Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman katıldı.  Etkinlikte öğrenciler, akordeon eşliğinde Kafkas Halk Oyunlarından örnekler sundu. 

Gezi, Karakuyu  İlköğretim Okulu öğretmenleri Kemal Yavuz ve Özgül Vurdem’in rehberliğinde gerçekleşti.  Etkinliğe, Dikilitaş, Sacayağı, Taşlıgeçit, Pazarsu, Örenehir, Şerefiye ve Olukkaya köylerinden 38 öğrenci katıldı.  Program kapsamında öğrenciler Avanos, Zelve, Derinkuyu, Kaymaklı, Göreme, Uçhisar, Ürgüp ve Mustafapaşa’nın tarihi ve turistik mekanları ve ören yerlerini gezdi. Gezi sırasında Nevşehir Kurugöl İlköğretim Okulu öğretmeni Çetin Vurdem bölgenin tarihi ve kültürel özellikleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.  

Öğrencilerin Kapadokya Kültür Gezisi, yerel sivil toplum kuruluşlarının ve bölgede faaliyet gösteren girişimcilerin sponsorluk ve işbirliğinin başarılı bir örneğini temsil ediyor.  Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi ile İthalatçı ve İhracatçı Kadın Girişimciler Derneği yerel sivil toplum kuruluşları olarak sponsor oldu.  Mustafapaşa'nın tanınmıs butik otelleri Manastır Pansiyon ve Ukabeyn Butik Otel konaklama sponsoru olarak geziye destek verdi.  Çiğköfteci Ahmet Aybak Nevşehir Şubesi ise yemek sponsoru oldu.

Sosyal sorumluluk kapsamında sponsorların ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle gerçekleşen gezi öğrencilerin unutamayacağı bir anı ve tekrar buluşma dilekleriyle sona erdi.

 

Diller / Languages

Turkish Arabic Chinese (Simplified) English French German Japanese Polish Russian Spanish

Etkinlikler


Warning: Creating default object from empty value in /home/www/kapadokyasanattarihmuzesi.com/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/www/kapadokyasanattarihmuzesi.com/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/www/kapadokyasanattarihmuzesi.com/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Hava Durumu

24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminleri için lütfen buraya tıklayınız.

T.C.M.B. Günlük Döviz Kuru

Türkiye'deki yabancı para birimlerinin günlük ve geçmie dönük kurlarını oğrenmek için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi sitesini ziyaret ediniz.